9 Ağustos 2014 Cumartesi

hindistanceviziyagi.org olarak hindistan cevizi yağının cilt bakımında kullanılması ile ilgili bilgiler içeren bir yazı hazırladık iyi okumalar.

Hindistan Cevizi Yağı ile Cilt Bakımı


Hindistan cevizi yağı ağırlıklı olarak Orta Zincirli Yağ Asitleri veya Trigliserid içerir. Bu maddeler aynı zamanda cildin nem içeriğini korur ve cildi pürüzsüz yapar. Hindistan cevizi yağında bulunan Kaprik Asit Laurik Asit ve Kaprilik gibi üç yağlı asitler güçlü bir dezenfektan ve anti-mikrobik özelliklere sahiptir. Cilt üzerine uygulandığında, cildi mikrobik enfeksiyonlardan korur.

Hindistan cevizi yağı, E vitamini açısından zengindir, E vitaminin cilde katkıları bilinmektedir. iyi anti oksidan özellikleri olduğu gibi bu yağ cildin çatlamasını engeller, yaşlanma ve cildi kırışmaya karşı korur, yıpranmış cildi onardığı bilinmektedir.

Hindistan cevizinin proteinler açısından zengin olduğu bilinmektir. Hindistan cevizi gibi, hindistan cevizi yağı da birçok proteini içermektedir, bu proteinler, dahili ve harici olarak cildi sağlıklı ve genç tutar.

Hindistan cevizi yağı, pahalı cilt bakımı ürünlerinde kullanılmaktadır, bu yağın kullanıcı deneyimleri sonucu psoriasis, dermatit, egzama ve diğer cilt hastalıkları gibi cilt sorunlarında yardımcı olduğu bilinmektedir.

Hindistan cevizi yağı ile cilde yapılan cilt bakımları, sadece cilde geçici bir rahatlama sağlamakla kalmaz, aynı zamanda onu iyileştirmeye ve onarmaya yardımcı olur. Bir çok bakım sonrası anti-aging faydaları gözlenmektedir. Hindistan cevizi yağı cilt esnekliğini sağlayarak, cildin genç bir görünümelde etmesine yardımcı olmaktadır. Bu yağ cildi pürüzsüz yaparak, ölü deri hücrelerinin dış katmanı kaldırmaya yardımcı olur.

Hindistan cevizi yağı cilde uygulandığında, diğer yağlar gibi yağlı bir his bırakmaz. Cilt bu yağı kolayca emer, yağ cilde uygulandığında cildi yumuşak tutar. Hindistan cevizi yağı antiseptik yağ asitleri içerdiği için cilde doğrudan uygulanırsa deride mantar ve bakteriyel enfeksiyonları önlemeye yardımcı olur. 

 

Sedef ve Egzema'da Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı 

 

Sedef ve egzama cilt rahatsızlıklarıdır eğer bu rahatsızlıklarınız varsa doktor muayenesi olun. Unutmayın ki internette ve çeşitli mecralarda okuyacağınız bilgiler kesinlik içermez ve bilimsel değildir, burada yazılanlar tüketicilerin deneyimleri ve bir çok kaynakta aktarılan bilgilerin derlenmesi ile oluşur. Tıbbi tedavi manası içermez.


Hindistan cevizi yağı sedef ve egzamada oldukça faydalı bir yağdır. sedef ve egzamanın oluşturduğu tahriş ve kabuklanmanın çabuk iyileşmesi için ve oluşmuş yaraların mikrop kapmaması için 50 ml hindistan cevizi yağı 50 ml shea yağı, 30 ml jojoba yağı, 10 ml çay ağacı yağı, 10 ml e vitamini karıştırarak yapacağınız yağ sedef ve egzama konusunda size yardımcı olacaktır. Hem oluşmuş kabuklanmalar daha fazla yayılmayacak, hem de kaşıntı gibi durumların önüne geçerek yaşam kalitenizi daha fazla yükseltebilirsiniz. 

 

Cilt Çatlaklarına Hindistan Cevizi Yağı


Ciltte oluşan çatlaklar bir çok kadının baş belası, bu çatlakların oluşumunu önlemek oluşmuş çatlakları gidermekten çok daha kolay bir yöntem. Özellikle hamilelik ve diyet gibi hızlı kilo alıp verilen durumlarda çatlakların önüne geçebilmek için hindistan cevizi yağı kakao yağıyla birlikte kullanılmaktadır.

100 ml hindistan cevizi yağı ve 100 gr kakao yağı ve 10 ml e vitamini ile karıştırarak oldukça etkili bir çatlak bakım kremi yapabilirsiniz. Yapacağınız bu yağı cilt çatlaklarının oluşması muhtemel bölgelere ve çatlakların üzerine kullanabilirsiniz.

 

Hindistan Cevizi Yağı Nemlendirici


Hindistan ceviiz yağını cildinizi nemlendirmek amaçlı kullanabilirsiniz. Özellikle duştan sonra kuruyan cildinizi nemlendirme amaçlı olarak kullanabileceğiniz bu yağ, kuru ciltler için oldukça faydalı özellikler göstermektedir. Kuru cilde sahipseniz duş sonrası başta olmak üzere akşamları yağ bakımı yapabilirsiniz. Yağla cilt bakımı yaparken yağla yaptığınız bakımların akşam olmasına özen gösteriniz. Yağlar güneş lekesi yapabilir özellikle yağı sürüp güneşte beklemeyiniz.

Hindistan cevizi yağı cilt bakımı ile ilgili yazımız burada bitiyor. umarız faydalandığınız bir yazı olmuştur. Siz de soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar aracılığıyla paylaşabilir daha fazla insanın bilgilenmesine yardımcı olabilirsiniz. Vakit ayırıp yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Yazımızı sosyal medya butonları yardımıyla paylaşırsanız daha fazla insana ulaşmasını sağlarsınız. hndstnygcltx


Kaynak:


http://www.cocoscience.com/pdf/idea_fat_next_only_to_mother_milk_coconut_oil_dr_b_m_hegde.pdf

http://www.nocaindia.com/

0 yorum:

Yorum Gönder