9 Ağustos 2014 Cumartesi

hindistanceviziyagi.org olarak sizin için bu yağın fiyatına dair bir yazı hazırladık iyi okumalar. 

Hindistan Cevizi Yağı Fiyatı

Hindistan cevizi ülkemizde yetişmediği için, hindistan cevizinin soğuk sıkım metoduyla sıkılması ile elde edilen bu yağ genellikle ithal edilir. Hindistan cevizi yağı başta Filipinler, Endonezya, Hindistan, Vietnam gibi uzakdoğu ülkelerinde üretilir. Dünyadaki en büyük üretici Filipinler olup dünya çapında hindistan cevizi yağı fiyatının belirlenmesinde oldukça etkilidir. 

Hindistan Cevizi Yağı Satışı

 

Hindistan cevizi yağı gıda ve kozmetik amaçlarla satılan bir yağdır. Uzakdoğu mutfağında yeri bulunan bu yağ son zamanlarda çeşitli daydalarından dolayı başta ABD ve Avrupalı tüketicilrin yoğun tercih ettikleri bir yağdır. Kadınların cilt bakımı ve saç bakımında bu yağa yönelmeleri sonucu tüketimi artmaktadır.

Türkiye'de 10 lira ile 200 lira arasında değişen fiyatlarda tüketiciye sunulan bu yağın bir çok sahtesinin bulunduğunu hatırlatmak isteriz. Orjinal hindistan cevizi yağı yazın sıvı olarak bulunsa da buzdolabına konulduğunda hemen donan bir yağdır. Kışın zaten katı bir formda bulunmaktadır. Hindistan cevizi yağını anlamanın en önemli özelliği elde çabuk eriyen yapısıdır.

Orjinal ve saf hindistan cevizi yağı satın almak isterseniz Türkiye'de 100 ml 10 lira gibi bir fiyata doakozmetik.com adresinden alabilirsiniz. Ancak doa kozmetiğin kozmetik amaçlı satış yaptığını hatırlatalım.

Yazımız burada bitiyor, sizde değerli görüş ve yorumlarınızla yazıya katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca yazımızı sosyal ortamlarda paylaşarak daha fazla insana ulaşmasına yardımcı olursanız seviniriz. Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz. hndstnygx

0 yorum:

Yorum Gönder