9 Ağustos 2014 Cumartesi

hindistanceviziyagi.org olarak sizin için hindistan cevizi yağıyla ilgili saç bakım yazısı alıntıladık. iyi okumalar.

Hızlı Uzayan ve BakımlıSaçlar İçin Sığır İliği Kürü Nasıl Yapılır ?

Biz kadınların gerek kuaför kurbanı, gerek değişiklik ihtiyacı ile saçlarımızın boy ve şeklindeki istemli yada istemsiz değişimler en büyük rahatsızlık kaynağımızdır. Günümüz saç şekillendiricileri, saç rengimizde yaptırdığımız zıt kutup renk değişiklikleri saçlarımıza ciddi zararlar verir, ister istemez o güzelim saçlarımız makas ile muhatap olur. Sonra başlarız arayışa, ''ee bu saçlar nasıl uzayacak şimdi''. İşte aynen şöyle; önce sağlıklı beslenme ve takviye bakımlarla efendim :) İlk olarak gün içinde yeterli miktarda su içmeli, düzenli beslenmek ve gerekirse vitamin takviyesi almak ilk adımımız olmalıdır. Meyveyi, sebzeyi, eti, deniz mahsüllerini, sütü ve süt ürünlerini lütfen düzenli tüketin. Hem sağlığınızın hem sağlıkla uzayan saçlarınızın anahtarı ilk olarak beslenmeden geçer. Bir önceki yazımda ( ''Uzun ve Sağlıklı Saçlar için Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir'') saçlarımıza nasıl davranmamız gerektiğini, ne yapmamamız gerektiğini yazmıştım, lütfen önce bunu okuyup daha sonra bakım kürlerine başlayın. Gelelim sağlıklı saç uzatmada kullanabileceğimiz bakım kürlerine. 

Hızlı Uzayan ve Bakımlı Saçlar İçin Sığır İliği Kürü Nasıl Yapılır ?

 

Malzemeler: - 150 gram Sığır İliği - 1 yemek kaşığı Çörek Otu Yağı - 1 yemek kaşığı Hindistan Cevizi Yağı (orjinali katı yapıdadır) - 2 tatlı kaşığı Lavanta Yağı (iliğin kokusundan rahatsız olmamanız için) Yapılışı: Sığır iliğini kasaptan alabilirsiniz. Bir metal kaba (büyük bir cezvede olabilir) 150 gram sığır iliğini, bir çay bardağı suyu ekleyip küçük parçalara ayrılana kadar iyice kaynatıyoruz. (yaklaşık 3-5 dakika) Kaynayan yumuşayıp parçalanan iliğimize 1 yemek kaşığı çörek otu yağını, 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağını ekleyip su ve posa ayırımını engellemek için blender da homojen olana kadar çekip, buz kalıplarına dolduruyoruz. (küçük yapıda olan ve silikon buz kalıbı kullanmanızı tavsiye ederim, her parça tek kullanımlık ve çıkartması kolay olur, kullanım miktarınız sabit olur. diğer kullanılacak porsiyonlarınızı difriz de muhafaza etmeniz kolaylaşır) Uygulama yapacağınız zaman, bir küpü çıkartıp çay bardağının içine atıp çay bardağınızı da sıcak su dolu bir kaba oturtup eritip saç diplerimize masaj yaparak sürüp, başımıza streç ile sarıp yada bir poşet geçirip üstüne başımızın ısısını muhafaza etmesi için havlu ile sarıp 2-4 saat bekletiyoruz. Saçtan arındırmanızın kolay olması için saçınıza önce parça parça (saçınızın ön kısmına biraz, yan kısımlara biraz, arka kısımlara da biraz şampuan sürüp yıkar gibi karıştırın) sonra saçınızı biraz ıslatıp devam edin, gerekirse tekrar şampuanlayın.
 

Kür İle İlgili Dip Notlar:


Haftada 3 kullanıma uygundur. Lavanta yağı hem saç derinizi dezenfekte etkisi ile destekleyeceği gibi sığır iliğinin kokusunun verdiği rahatsızlığın önüne geçecektir. Hindistan cevizi yağının orjinali yani katkısız olanı katı yapıda olanıdır. Sıvı olarak satılanlar seyreltilmiştir, alırken lütfen buna çok dikkat edin %100 doğallık seyreltilmemişlik garantisi veren yerlerden alın. Benim kullanıp memnun kaldığım yağları yazının sonundaki linkte belirteceğim. Bölgesel saç dökülmeleri, saç dökülmeleri, güç uzayan ve uzamayan saçlar üstünde ciddi etkisi vardır. Ben dahil istikrarlı kullanan herkes memnun kalmıştır :) 

İlk uygulamalarda saçınızın dökülmesini bir miktar arttırabilir ama bu süreci zayıf ve zaten dökülecek saçların atılması olarak değerlendirin.
Saçınızın küre alışkanlık kazanmaması için turp kürünü 8 hafta uygulayıp 15 gün ara vermeniz de önemli.
Diğer kürlerde olduğu gibi kişilerin bünye ve saç yapısına bağlı olarak uzama ve gürleştirmede farklılık gösterir.
Elimizde sihirli değnek olmadığının farkında olup, aşırı hızlı sonuç beklemeyip her şeyden önce sonuç alabilmek için (ki tüm cilt, vücut, saç bakım kürlerinde olması gerektiği gibi) istikrarlı uygulanması gereklidir.
Kullanıp memnun kaldığım %100 saf ve katı formda ''Hindistan Cevizi Yağı'' na ulaşmak için tıklayabilirsiniz. Bu güne kadar deneyip en memnun kaldığı, %100 saf ''Lavanta Yağı'' na ulaşmak için tıklayabilirsiniz. Bakımlı günler dilerim :) hndstnygscx

0 yorum:

Yorum Gönder