9 Ağustos 2014 Cumartesi

hindistanceviziyagi.org olarak sizin için bu yazımızda doğal sinek ve böcek koruyucu yapımına dair bilgiler vereceğiz. İyi okumalar. 

Sinek Kovucu


Yaz aylarıyla birlikte artan sivri sinekler özellikle tatil beldeleri ve sulak alanların bulunduğu bölgelerde inanların kabusu haline gelmeye başladı. Bunun için çeşitli ürünler kullanılmakla birlikte, bu ürünlerin biyosidal ürünler olduklarını unutmamak gerekiyor, İçeriklerindeki çeşitli kimyasal ve doğal maddelerin toksik ve zararlı etkileri göz önüne alınarak üretimleri ruhsatlandırılmış ve sıkı denetimler getirilmiştir. 

Sinek Kovucu Zararları


Sinek kovucu veya öldürücü ürünler içerisindeki kimyasalların ana işlevi bir diğer canlıyı itlaf etmek veya kaçırmak olduğu için bu kimyasal maddeler oldukça zehirli ve toksik olabilirler. Bu tarz ürünleri daha dikkatli kullanmak gerekmektedir. Peki doğal çözümler geliştirilebilir mi? Kesinlikle geliştirilebilir. ancak geliştirilecek bu çözümleri de yüzde yüz güvenli sanmak yanlıştır. Yani toplumun genelinde bulunan bitkisel ise güvenilir algısı oldukça yanlış bir algıdır. Bir şey bitkisel diye yüzde yüz güvenilir değildir ki en kuvvetli zehirler gene bitkilerden elde edilirler. Şimdi size güvenle kullanacağınız bir sinek kovucu tarifi vereceğiz.

Malzemeler 

100 ml hindistan cevizi yağı 
30 ml tespih ağacı yağı 
20 ml lavanta yağı 
10 ml portakal yağı 
10 ml tarçın yaprak yağı 
10 ml çay ağacı yağı 

Bu yağları karıştırıp spreyli bir şişeye doldurun. Gece yatmadan önce cildinize sürün sineklerin gelmeyeceğini göreceksiniz. Ayrıca açık alanlarda yapılan piknik, outdoor kamplar, olimpos vb. bungalov tipi konaklamalar, orman yürüyüşleri vb. de güvenle kullanabileceğiniz doğal bir sinek kovucunuz olacak. 

Böcek Kovucu 


Çeşitli böcekler ve haşarelerden korunmak için kullanabileceğiniz bir koruyucu tarifi vereceğiz, kene, bit, pire gibi böcek ve haşerelerden sizleri koruyacaktır. 

Malzemeler 

50 ml hindistan cevizi yağı 
30 ml tespih ağacı yağı (neem oil) 
20 ml lavanta yağı 
10 ml limon yağı 

Yağları karıştırıp spreyli bir şişeye doldurun, sonrasında cildinize uygulayın, bu yağların kokusu bir çok böceği kovucudur. Özellikle tespih ağacı yağı yani neem oil bu noktada bilinen en etkili yağdır. 


Yazımız burada bitiyor sizlerde soru görüş ve önerilerinizle katkıda bulunabilir, yazımızı sosyal medyada paylaşarak daha fazla insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Değerli vaktinizi ayırıp okuduğunuz ve paylaşım yaptığınız için teşekkür ederiz. hndstnygdgr

0 yorum:

Yorum Gönder