Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan Cevizi Yağı kullanımı Hindistan Cevizi Yağı faydaları, Hindistan Cevizi Yağı ne işe yarar gibi Hindistan Cevizi Yağı ile ilgili tüm merak ettikleriniz

  • doa
  • doa
  • doa

Anasayfa » Hindistan Cevizi » Hindistan Cevizi Suyu

hindistan cevizi suyu 150x150 Hindistan Cevizi SuyuHindistan Cevizi Suyu

Hindistan cevizinin kırılarak içerisinden çıkarılan Hindistan cevizi suyu, kendisine has tadı ve kokusu yüzünden sevilen bir içeriktir.

Hindistan cevizi suyu gelişme aşamasındaki hindistancevizi için bir süspansiyon görevindedir. Hindistan cevizi suyu şeker içeren diyet lif,  protein, antioksidanlar, vitaminler ve mineraller içermektedir. Sıcak ve aşırı nemli bölgelerde tüketilen serinletici bir içecektir. Hafif içeriği sayesinde son dönemlerde spor içeceği olarak oldukça popüler olmuştur. Olgun meyveler bozulmaya engelleme, genç olgunlaşmamış hindistancevizi önemli ölçüde daha az sıvı var.

Tek bir hindistan cevizinin suyu vücudun günlük beslenmesi için gerekli olan c vitaminini yeterli bir oranda karşılar. B grubu vitaminlerini (niasin, pantotenik asit, biotin, riboflavin, folik asit, tiamin, pyridoxin) içerir. Bu Çok özel su ayrıca sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir, bakır, fosfor, sülfür ve klor içerir.

Bağırsak enfeksiyonlarında, ishal ve kusma ile kaybolan suya karşı hindistan cevizi suyu tavsiye edilir. ayrıca bu suyun idrar yollarında antiseptik tesir yaptığı bilinmektedir. Kalori değeri tahmin edildiğinden çok düşük olduğundan, kilo problemi olanlar için bu su iyi bir içecektir. Hindistan cevizi suyunun 100 gramı 17,4 kaloridedir. Bilim adamları hindistan cevizi suyunun kilo vermeye de yardımcı olduğunu belirtiyor. Tatlı bir su olduğu için şekerli yiyecekler yemeye olan isteği köreltiyor. Ayrıca hindistan cevizi suyu hiç yağ içermiyor. İçerisinde doğal şekerler ve mineraller bulunuyor.

Bir bardak hindistan cevizi suyunun 46 kalori içermesi sebebiyle kullanıcılar bu suyu severek tüketmektedirler. Hindistan cevizinin sütü ise 550 kalori içeriyor. Hindistan cevizi suyu vücuttaki sıvı kaybına iyi geliyor. Çünkü içerisinde elektrolitler bulunuyor. Bu sıvı içeriği açısından bir plazma yapısındadır ve eski savaşçılar bu suyu yaraların iyileştirilmesinde kullanmışlardır.

İçeriği

 

Baobabyagi Hindistan Cevizi Suyu

Karbonhidratlar

3.71 g

Şeker

2.61 g

Diyet lifi

1.1 g

Yağ

0.2 g

Protein

0.72 g

Su

94.99 g
A vitamini eşdeğeri. 0 mg (% 0)
Beta-karoten 0 mg (% 0)
lutein ve zeaksantin 0 mikrogram
Tiamin (vit. B 1 ) 0,03 mg (% 3)
Riboflavin (vit. B 2 ) 0,057 mg (% 5)
Niasin (vit. B 3 ) 0,08 mg (% 1)
Pantothenic asid (B 5 ) 0,043 mg (% 1)
Vitamin B 6 0,032 mg (% 2)
Folat (vit. B 9 ) 3 mg (% 1)
C Vitamini 2.4 mg (% 3)
E vitamini 0 mg (% 0)
K vitamini 0 mg (% 0)
Kalsiyum 24 mg (% 2)
Demir 0,29 mg (% 2)
Magnezyum 25 mg (% 7)
Fosfor 20 mg (% 3)
Potasyum 250 mg (% 5)
Çinko 0.1 mg (% 1)

http://edis.ifas.ufl.edu/pdffiles/MG/MG04300.pdf